ROD6/25-3C90
Manufacturer Part Number:
ROD6/25-3C90
Manufacturer/Brand:
FERROXCUBE
Part of Description:
FERRITE ROD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
FERROXCUBE
Product Category :
Ferrite Cores
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
Core Type :
ROD
Diameter :
0.236" (6.00mm)
Effective Area (Ae) mm² :
Effective Length (le) mm :
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
Effective Permeability (µe) :
Finish :
Uncoated
Gap :
Height :
Inductance Factor (Al) :
Initial Permeability (µi) :
Length :
0.984" (25.00mm)