B65531D0063A033
Manufacturer Part Number:
B65531D0063A033
Manufacturer/Brand:
EPCOS (TDK)
Part of Description:
FERRITE CORE P 63NH M33 2PCS
Stock Condition:
876
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Ferrite Cores
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
1
Core Type :
P (Pot Core)
Diameter :
0.445" (11.30mm)
Effective Area (Ae) mm² :
15.9
Effective Length (le) mm :
15.9
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
253
Effective Permeability (µe) :
50
Finish :
Uncoated
Gap :
Gapped
Height :
0.130" (3.30mm)
Inductance Factor (Al) :
63 nH
Initial Permeability (µi) :
750
Length :
Material :
M33
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
P 11 x 7
Tolerance :
±3%