B62152P0015X030
Manufacturer Part Number:
B62152P0015X030
Manufacturer/Brand:
EPCOS (TDK)
Part of Description:
FERRITE CORE 2 HOLE 1.6UH N30
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Ferrite Cores
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
3.22
Core Type :
Multi-Hole (2)
Diameter :
Effective Area (Ae) mm² :
1.2
Effective Length (le) mm :
3.7
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
4.5
Effective Permeability (µe) :
Finish :
Parylene
Gap :
Ungapped
Height :
0.057" (1.45mm)
Inductance Factor (Al) :
1.6 µH
Initial Permeability (µi) :
4300
Length :
0.144" (3.65mm)
Material :
N30
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Width :
0.085" (2.15mm)