SST25VF512A-33-4C-SAE-T
- Manufacturer Part Number:
- SST25VF512A-33-4C-SAE-T
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 512KBIT SPI 33MHZ 8SOIC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 33 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 64K x 8
- Memory Size :
- 512Kbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V
- Write Cycle Time - Word, Page :
- 20µs
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| SST201 SOT-23 3L ROHS | Linear Integrated Systems, Inc. | 6,656 | JFET N-CH 40V SOT23-3 |