CY7C1356C-250AXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1356C-250AXC
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 9MBIT PAR 100TQFP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 2.8 ns
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 512K x 18
- Memory Size :
- 9Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (14x20)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.6V