HK160812NJ-T
- Manufacturer Part Number:
- HK160812NJ-T
- Manufacturer/Brand:
- TAIYO YUDEN
- Part of Description:
- FIXED IND 12NH 300MA 280MOHM SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TAIYO YUDEN
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 280mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.6GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 12 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 12 @ 100MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±5%