IS66WVS1M8BLL-104NLI
Manufacturer Part Number:
IS66WVS1M8BLL-104NLI
Part of Description:
IC PSRAM 8MBIT SPI QPI 8SOIC
Stock Condition:
500
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Access Time :
7 ns
Clock Frequency :
104 MHz
Memory Format :
PSRAM
Memory Interface :
SPI, QPI
Memory Organization :
1M x 8
Memory Size :
8Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
PSRAM (Pseudo SRAM)
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V