SFSA060GM3AA4TO-C-LB-42P-STD
Manufacturer Part Number:
SFSA060GM3AA4TO-C-LB-42P-STD
Manufacturer/Brand:
Swissbit
Part of Description:
SSD 60GB M.2 PSLC SATA III 3.3V
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Swissbit
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
610mA
Form Factor :
M.2 Module
Memory Size :
60GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (pSLC)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
60.00mm x 22.00mm x 3.60mm
Speed - Read :
520MB/s
Speed - Write :
450MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V