IS62C256AL-45TLI
Manufacturer Part Number:
IS62C256AL-45TLI
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
IC SRAM 256KBIT PAR 28TSOP I
Stock Condition:
919
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
45 ns
Clock Frequency :
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
32K x 8
Memory Size :
256Kbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
28-TSOP I
Technology :
SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V