IS42S86400F-7TLI
Manufacturer Part Number:
IS42S86400F-7TLI
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
IC DRAM 512MBIT PAR 54TSOP II
Stock Condition:
83
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
5.4 ns
Clock Frequency :
143 MHz
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
64M x 8
Memory Size :
512Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
54-TSOP II
Technology :
SDRAM
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V