MT58L256L36PS-6
Manufacturer Part Number:
MT58L256L36PS-6
Manufacturer/Brand:
Micron Technology
Part of Description:
IC SRAM 8MBIT PARALLEL 100TQFP
Stock Condition:
81
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
3.5 ns
Clock Frequency :
166 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256K x 36
Memory Size :
8Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20.1)
Technology :
SRAM - Standard
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V