W25Q80BLZPIG TR
Manufacturer Part Number:
W25Q80BLZPIG TR
Manufacturer/Brand:
Winbond Electronics Corporation
Part of Description:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8WSON
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
80 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
1M x 8
Memory Size :
8Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
8-WSON (6x5)
Technology :
FLASH - NOR
Voltage - Supply :
2.3V ~ 3.6V