WLS28-2XWR-570SQ
Manufacturer Part Number:
WLS28-2XWR-570SQ
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering
Part of Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Industrial Lighting - Task Lighting
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Red, White
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
22.44" (570.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
400lm Red, 950lm White
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC