LXMG1618A-12-42
- Manufacturer Part Number:
- LXMG1618A-12-42
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Microsemi
- Product Category :
- Ballasts, Inverters
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output :
- 1600V
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.39" L x 0.63" W x 0.24" H (86mm x 16mm x 6.2mm)
- Type :
- CCFL and UV Lamps
- Voltage - Input :
- 10.8 ~ 13.2V