SLSCR30-1800Q8
Manufacturer Part Number:
SLSCR30-1800Q8
Manufacturer/Brand:
Banner Engineering
Part of Description:
SLSCR30-1800Q8 EZS RCVR 30MMODSX
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
Detection Capability :
30mm
Features :
Receiver Only
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
120
Operating Range :
0.1m ~ 18.0m
Operating Temperature :
0°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Hand/Arm
Protective Height :
1.8m
Voltage - Supply :
24VDC