MSF4800S-30-1280-R
- Manufacturer Part Number:
- MSF4800S-30-1280-R
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Machine Safety - Light Curtains
- Beam Pitch :
- 20mm
- Detection Capability :
- 30mm
- Features :
- Blanking, Receiver Only
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Number of Beams :
- 64
- Operating Range :
- 0.3m ~ 20.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Obsolete
- Protection :
- Hand/Arm
- Protective Height :
- 1280mm