MS502-R120-CR-BP
Manufacturer Part Number:
MS502-R120-CR-BP
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED LAMP T-4 1/2 SCREW 120V R/CR
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
Lamp Replacements
Applications :
General Purpose Lighting
Base Type :
Miniature Screw (E10)
Can Replace Lamps :
Multiple Miniature Screw Lamps
Color :
Red
Configuration :
Single
Millicandela Rating :
4 x 2800mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
T - 4 1/2
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
120VAC
Wavelength :
634nm
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.740"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.860"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 1.670"
    VBL SERIES,PCB MOUNT,3MM,.25"L,D
    VBL SERIES,PCB MOUNT,3MM,.4"L,FL
Catalog related products
    LED REPLAC. T-3 1/4 240V BAYONET
  • Dialight
    BASED LED T1 3/4 MIDG WHT 28V P
    LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET WHT