IRS2007STRPBF
- Manufacturer Part Number:
- IRS2007STRPBF
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC HALF BRIDGE DRVR 600MA 8SOIC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Full Half-Bridge Drivers
- Applications :
- Battery Powered
- Current - Output / Channel :
- 600mA
- Current - Peak Output :
- Fault Protection :
- Features :
- Interface :
- Logic
- Load Type :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Configuration :
- Half Bridge (2)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Rds On (Typ) :
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Technology :
- Power MOSFET
- Voltage - Load :
- 200V
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 20V