TSCR400CX6 RFG
- Manufacturer Part Number:
- TSCR400CX6 RFG
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor
- Part of Description:
- IC LED DRIVER LINEAR 65MA SOT26
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Taiwan Semiconductor
- Product Category :
- LED Drivers
- Applications :
- Automotive, Lighting
- Current - Output / Channel :
- 65mA
- Dimming :
- Frequency :
- Internal Switch(s) :
- Yes
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOT-23-6
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-26
- Topology :
- Type :
- Linear
- Voltage - Output :
- 38V
- Voltage - Supply (Max) :
- 40V