4578-1032-S-12
- Manufacturer Part Number:
- 4578-1032-S-12
- Manufacturer/Brand:
- RAF
- Part of Description:
- HEX MALE-FEMALE STANDOFFCLEAR ZI
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- RAF
- Product Category :
- Board Spacers, Standoffs
- Between Board Height :
- 0.594" (15.08mm)
- Color :
- Clear
- Diameter - Inside :
- Diameter - Outside :
- 0.313" (7.94mm) Hex
- Features :
- Gender :
- Male, Female
- Length - Overall :
- 1.063" (26.99mm)
- Material :
- Steel
- Plating :
- Zinc, Clear Chromate
- Product Status :
- Active
- Screw, Thread Size :
- #10-32
- Threaded/Unthreaded :
- Threaded
- Type :
- Hex Standoff
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 4578 | Pololu Corporation | 700 | JUMPER 10-WIRE RIBBON F-F 12" |
| 4578 | Pomona Electronics | 168 | CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB |