Z8F011AQB020EG
Manufacturer Part Number:
Z8F011AQB020EG
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8QFN
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
IrDA, UART/USART
Core Processor :
eZ8
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
16 x 8
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
6
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
1KB (1K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
256 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
8-QFN (5x6)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'