Z8F0130PJ020EG
Manufacturer Part Number:
Z8F0130PJ020EG
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28DIP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Microcontrollers
Connectivity :
Core Processor :
eZ8
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 8x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
23
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-DIP (0.600", 15.24mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
1KB (1K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
256 x 8
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 3.6V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'