WW3JB150R
Manufacturer Part Number:
WW3JB150R
Manufacturer/Brand:
Stackpole Electronics, Inc.
Part of Description:
RES 150 OHM 5% 3W AXIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±5%