RLR05C1000FPR36
- Manufacturer Part Number:
- RLR05C1000FPR36
- Manufacturer/Brand:
- Vishay / Dale
- Part of Description:
- RES 100 OHM 1% 1/8W AXIAL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Vishay / Dale
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Film
- Failure Rate :
- P (0.1%)
- Features :
- Military, Moisture Resistant, Weldable
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%