ME150A2451N01
Manufacturer Part Number:
ME150A2451N01
Manufacturer/Brand:
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Stock Condition:
79
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Cord Length :
Current - Output (Max) :
6.25A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
6.85" L x 2.83" W x 1.50" H (174.0mm x 71.9mm x 38.1mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
24V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA