FWA120024A-12A
Manufacturer Part Number:
FWA120024A-12A
Part of Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus
Cord Length :
72" (1.83m)
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
120 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
7.56" L x 2.45" W x 1.52" H (192.0mm x 62.2mm x 38.7mm)
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V