- Manufacturer Part Number:
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL
- Part of Description:
- LED DRVR CC/CV AC/DC 20.25-27V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- MEAN WELL
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, PSE, TUV
- Current - Output (Max) :
- 3.55A
- Dimming :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 96 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP64
- Size / Dimension :
- 7.87" L x 2.78" W x 1.38" H (200.0mm x 70.5mm x 35.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 295VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 20.25 ~ 27V