ERJ-U12F84R5U
Manufacturer Part Number:
ERJ-U12F84R5U
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
RES 84.5 OHM 1% 3/4W 1812 SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
84.5 Ohms
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%