PLDS60-A-277A
- Manufacturer Part Number:
- PLDS60-A-277A
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 5A
- Dimming :
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 60 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 6.89" L x 1.58" W x 1.10" H (175.0mm x 40.0mm x 28.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 6.5 ~ 12V