ARA210A24Z
- Manufacturer Part Number:
- ARA210A24Z
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- RELAY RF DPDT 1A 24V
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- High Frequency (RF) Relays
- Coil Current :
- 4.2 mA
- Coil Type :
- Latching, Single Coil
- Coil Voltage :
- 24VDC
- Contact Form :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- 1 A
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 4 ms
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Release Time :
- 4 ms
- Switching Voltage :
- 30VDC - Max