SS22F20G10
Manufacturer Part Number:
SS22F20G10
Manufacturer/Brand:
C&K, now part of Littelfuse
Part of Description:
SWITCH SLIDE
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
C&K, now part of Littelfuse
Product Category :
Slide Switches
Actuator Length :
Actuator Type :
Circuit :
Contact Finish :
Contact Material :
Contact Timing :
Current Rating (Amps) :
Features :
Mounting Type :
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Switch Function :
Termination Style :
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • NKK Switches
    SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V
  • NKK Switches
    SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V
    SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V
    SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V
    SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SS22 Fairchild Semiconductor 6,871 DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA
SS22 Taiwan Semiconductor 9,813 DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA
SS22 YANGJIE 300,000 Diodes - Rectifiers - Single SMB
SS22 onsemi 7,271 DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA
SS22 M4G Taiwan Semiconductor 7,705 DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA
SS22 R5G Taiwan Semiconductor 13 DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO214AA