HSDL-5400#031
Manufacturer Part Number:
HSDL-5400#031
Manufacturer/Brand:
LITEON
Part of Description:
SENSOR PHOTODIODE 875NM 2SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
LITEON
Product Category :
Photodiodes
Active Area :
0.15mm²
Color - Enhanced :
Current - Dark (Typ) :
1nA
Diode Type :
PIN
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, Z-Bend
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Responsivity @ nm :
Spectral Range :
770nm ~ 1000nm
Viewing Angle :
110°
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
40 V
Wavelength :
875nm
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Excelitas Technologies
    PHOTODIODE BLUE-ENH. 30 LENSED
  • Advanced Photonix
    DETECTOR/AMP RED 75MOHM TO-5
  • Advanced Photonix
    SENSOR PHOTODIODE 660NM TO8
  • OSI Optoelectronics
    4X4 ELEMENT TWO DIMENSIONAL ARRA
  • Excelitas Technologies
    SI APD, 0.5MM, TO-66, SINGLE-STA