RNR60H1001FPB14
Manufacturer Part Number:
RNR60H1001FPB14
Part of Description:
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB