RDE7U2E153J2K1H03B
- Manufacturer Part Number:
- RDE7U2E153J2K1H03B
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CAP
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.015 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (6.00mm)
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Formed Leads
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
- Temperature Coefficient :
- U2J
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 250V