PTGL20AS330H0D02BZ
- Manufacturer Part Number:
- PTGL20AS330H0D02BZ
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- PTC RESET FUSE 280V RADIAL DISC
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- Current - Max :
- 39 A
- Current - Trip (It) :
- Height - Seated (Max) :
- 1.102" (28.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 33 Ohms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.866" Dia x 0.256" T (22.00mm x 6.50mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 280V