EEV226M6R3S9BAA
Manufacturer Part Number:
EEV226M6R3S9BAA
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.93Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.222" (5.65mm)
Impedance :
1.93 Ohms
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
90 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
63 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.157" Dia (4.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V