D12V0S1U2LP1608-7
Manufacturer Part Number:
D12V0S1U2LP1608-7
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 22VC U-DFN1608-2
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
380pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
55A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
2-UFDFN
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
U-DFN1608-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V