SMBJ45CA-HF
Manufacturer Part Number:
SMBJ45CA-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V