EFDKA1CK186E174DH
Manufacturer Part Number:
EFDKA1CK186E174DH
Manufacturer/Brand:
Eaton-Electronics Division
Part of Description:
CAP FILM 18UF 10% 1200VDC RAD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
Capacitance :
Dielectric Material :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Operating Temperature :
Package / Case :
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Termination :
Tolerance :
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH