SMF4L26CAQ-7
Manufacturer Part Number:
SMF4L26CAQ-7
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Littelfuse
    TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AC
  • Littelfuse
    TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
    TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
    TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SMF40A Littelfuse 9,013 TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123F
SMF40A Diotec Semiconductor 18,000 TVS, 40V, 200W Uni
SMF40A Meritek 200 TVS DIODE 40VWM 64.5VC
SMF40A Diotec Semiconductor 3,000 TVS SOD-123FL 40V 200W UNI