B32778Z4107K000
- Manufacturer Part Number:
- B32778Z4107K000
- Part of Description:
- CAP FILM 100UF 500VDC RDL 4 LEAD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Applications :
- DC Link, DC Filtering
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4.3 mOhms
- Features :
- Long Life
- Height - Seated (Max) :
- 1.969" (50.00mm)
- Lead Spacing :
- 2.067" (52.50mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 500V