ATV04A480JB-HF
Manufacturer Part Number:
ATV04A480JB-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.17A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V