2225J2500390JCT
Manufacturer Part Number:
2225J2500390JCT
Part of Description:
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 2225
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Applications :
General Purpose
Capacitance :
39 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V