2220Y1K50821JXT
Manufacturer Part Number:
2220Y1K50821JXT
Manufacturer/Brand:
Knowles Syfer
Part of Description:
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 2220
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
820 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.165" (4.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V (1.5kV)