C322C153G2G5TA
Manufacturer Part Number:
C322C153G2G5TA
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP CER 0.015UF 200V C0G/NP0 RAD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.015 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lead Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V