B32776Z5256K000
Manufacturer Part Number:
B32776Z5256K000
Manufacturer/Brand:
EPCOS (TDK)
Part of Description:
FILM CAP MKP DC FILTERING - 600V
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
25 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
1.555" (39.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
600V