2220Y0630474MXT
Manufacturer Part Number:
2220Y0630474MXT
Part of Description:
CAP CER 0.47UF 63V X7R 2220
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.47 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.165" (4.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V