C4AQJBW5450P3MJ
Manufacturer Part Number:
C4AQJBW5450P3MJ
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP FILM 45UF 5% 700VDC RADIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
45 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.8 mOhms
Features :
Long Life, Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.783" (45.30mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
700V