CKC18C103FCGAC7800
Manufacturer Part Number:
CKC18C103FCGAC7800
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
KC-LINK 1812 10NF 500VDC C0G
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V