CKR11BX103KM
Manufacturer Part Number:
CKR11BX103KM
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP CER 10000PF 50V 10% AXIAL
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
High Reliability
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
M (1%)
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient :
BX
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V